ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

UUS! Tsirkuselavastus TUHANDE SILMAGA JUMAL

Lavastus on kogu perele ja paneb korraliku ja täiesti pöörase punkti 2020. aasta üllatustele.

Etendused toimuvad 4. - 20. detsembril 2020 OMAsaalis (Kopli 25, II korrus)

Lavastaja: Sandra Z
Etendajad: OMAtsirkuse noored artistidLäbi mustrite ja värvide rändame kohta, mis eksisteerib ainult meie peas. Reaalsus jääb kaugele maha, see meid üldse ei huvita. "Tuhande silmaga jumal" on teos, millel pole meie maailmaga mingit pist-mist, selle kõik jätame ukse taha. Ukse taha, millest sisse astudes on hullus ja vabadus ja... ja loogika on mõttetu.

See hetk, kui ideest pole saanud reaalsus, ta on veel idee, seal kohas, mida me kõik jagame.
Või on see olek?
Olek, mil sa vaatad ennast end vaatamas.
See ei ole tõsine maailm... viimasel ajal on nii vähe naerda saanud!!!

Tsirkusežanritest saab nautida taevasse ulatuvat hiina masti ja pöörlevat saksa ratast ning lendlevat õhukangast ja trapetsit.


Helikujundaja: Sander Saarmets
Valguskujundaja: Rommi Ruttas
Kostüümikunstnik: Moonika Lausvee
Liikumisjuht: Heidi Kann
Projektijuht: Eila Poom
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Tehniline tugi: Taavo Tiko
Koostööpartnerid: OMAtsirkus, Akrobaatika Kool, KULKA, Trikivabrik OÜ, Mulgikontsert OÜ, OÜ Jimmy, OÜ Trumm, OÜ Stunts, OÜ AkroKoda
Täname: Kert Ridaste, Saana Leppänen ja Margus Terasmees


---

Sandra Z on vabakutseline koreograaf, lavastaja ja performer. Ta on loonud muusikale ja etendusi. Õppinud Balti Filmi ja Meedikoolis filmirežiid ning Dartington College'is digitaalset meediat ja kore-ograafiat. Tegutseb ka muusikuna QueeNNaive'i nime all.

Sander Saarmets on helilooja, helikujundaja ja elektronmuusik. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise loomingu eriala ja täiendab end hetkel Hamburgis rahvusvahelises magistriprogrammis CoPeCo. Lisaks valdavalt elektroonilisele omaloomingule, (Muschraum, V4RI ) on ta kirjutanud muusikat ja loonud helimaastikke ka filmidele (sh Jaan Tootseni "Uus Maailm" ja "Igapäevaelu müstika" ning Ella Raideli "BERG"), tantsulavastustele ja näitustele.

Rommi Ruttas on vabakutseline valgus- ja videokunstnik. Ta on teinud kujundusi üle Eesti erineva-tes teatrites, kultuurimajades ja ka väliüritustel. Kujundanud mitmesuguseid erinevaid lavastusi, alates klassikalisest draamast ja tantsust ning lõpetades eksperimentaalsete performance'itega, moeürituste ja kontsertidega.
Moonika Lausvee on kostümeerija ja inspitsient. Ta lõpetanud Tallinna Teeninduskooli rätsepa ja konstruktor-modelleerija erialal. Töötanud Muusikaliteatris, Vanalinnastuudios, Teatris NO99, Rakve-re Teatris ja Viimsi Harrastusteatris.

OMAtsirkus alustas tegevust kakskümmend aastat tagasi Kanuti Gildi SAALis. Alates 2011. aastast tegutsetakse oma saalis aadressil Kopli 25. Traditsiooniliselt luuakse üle aasta detsembris uus kaasaegse tsirkuse lavastus, mida mängitakse OMAsaalis. Lavastajateks on olnud Saša Pepeljajev, Kädi Metsoja, Kaja Kann, Mart Kangro, Anu Vask, Alissa Šnaider, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Johanna Sooba ja Anni Veskimäe.

© 2020 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus