ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

"Luba, et lendad!"

NOVEMBER 2019

1.november kell 18.00 festival NAKS
10., 15., 24. November kell 18.00

Klassidele 1. ja 15. November kell 13.00 - info ja broneerimine info@omatsirkus.ee


OMAsaalis (Kopli 25, 2. korrus)Tsirkuselavastus "Luba, et lendad!"
Inimene võib joosta, üles hüpata ja teha õhus täisringi - seda kutsume saltoks. Inimene võib kiirendada, startida ja teha mööda ekvaatorit täisringi ümber gloobuse - seda kutsume lennureisiks ümber gloobuse. Mõlemad liikumised on piiride testimiseks huvitavad. Kõik teavad, et Amelia Mary Earhart oli lennunduspioneer, esimene naislendur, kes lendas üksi üle Atlandi Ookeani ja püstitas palju rekordeid. Aga väga vähesed teavad fakti, et Amelia oli lind. Kui tema Lockheed Model 10 Electra kadus keset Vaikset Ookeani Howlandi saare lähedal, vabanes tema reeglite, harjumuste ja igapäeva gravitatsiooni puur ja lind-Amelia alustas oma lõputut lendu, mis oli täis rõõmu laia avaruse ja vabalt lendamise helguse vastu. Võlu tema elu, karjääri, kadumise ja maagilise metamorfoosi vastu on põhjaks lavastusele "Luba, et lendad!".

OMAtsirkuse noored on näidanud väga head tsirkusetehnilist taset ja lummanud oma kehakeele ja meisterlikkusega lavalaudadel publikut juba aastaid. Koostöö rahvusvaheliselt tunnustatud lavastajaga lubab aga täiesti uut sümbioosi kaasaegse tsirkuse ja tipptasemel teatrikunsti vahel.

Lavastaja Sasha Pepeljajev
Peale keemiaõpinguid Moskva Ülikoolis veetis Sasha aega ennast leides. Dramaatiliste muutustega Nõukogude Liidus muutusid ka tema otsingud. Tantsukompanii Kinetic Theatre loomisega defineeriti Venemaa kaasaegne tants ning kuidas see on seotud füüsilise maailma, jõudude ja energiatega. Alates 1998 aastast õpetab ja teeb töötubasid Sasha intensiivselt üle maailma. Ta on saanud oma tantsulavastuste eest mitmeid auhindu nii Venemaal, Eestis, Prantsusmaal kui ka USA-s. Viimane neist 2016 aastal - "Kuldne Mask" Venemaalt, kaasaegse tantsu lavastuse "Cafe Idiot" eest. Sasha Pepeljajev on Eestis tegev olnud viimased 15 aastat, tehes koostööd Vene Draamateatri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, Von Krahli Teatriga, Kanuti Gildi SAALiga, Vanemuise teatriga ning Viljandi Kultuuriakadeemiaga.


Lavastaja: Sasha Pepeljajev
Laval: OMAtsirkuse 11 noort artisti vanuses 12 kuni 22 eluaastat
Muusikud/heliloojad: Villem Rootalu, Lee Taul/Maris Pihlap - etenduses kõlab originaallooming
Kunstnik: Taavo Tiko
Liikumisjuht: Kädi Metsoja - tsirkuse ja akrobaatilised elemendid
Videokunstnik: Lars Schmidt
Tehniline direktor: Kaur Kivilo/Kädi Metsoja
Kostüümikunstnikud: Marta Moorats, Kristin Made
Produtsent: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus

Koostööpartnerid: OMAtsirkus, Akrobaatika Kool, Trikivabrik OÜ, KULKA, OÜ Jimmy, Trumm OÜ, Stunts OÜ


Reklaamvideo

Pildigalerii

Artikkel ERR'is

© 2021 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus