ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

OMAtsirkuse etendus “Kas Kass?”

Lavastaja: Anu Vask
Muusika: Mihkel Lappmaa
Pilet: 5/8
Kestvus: 40 minArtistid: Grete Kolk, Triin Elzabeth Vahtra, Lisette Erm, Eva Kutman, Emma Kutman, Kadri Keiu Ilves, Jarmo Tuuletare, Karl Oskar Ridaste.

Noored tsirkuseartistid tegelevad peidetud kassiloomuse otsimisega endi seest. Läbi akrobaatika, teatri - ja tantsukeele räägime me kõutsidest kui imepärastest olenditest, kelle liikumisviis on ülimalt inspireeriv, kelle tegutsemine salapärasusega arusaamatusi tekitab ning kelle hüplevad meeleolud on värvikad ja kehaliselt märgatavad. Me märkame, et oleme sarnased.
 

Anu Vask on olnud OMAtsirkuse loovliikumise pedagoog juba 2 aastat. Kas Kass? on tema esimene pikem lavastus tsirkuse noortega. Kogu liikumismaterjal on loodud improvisatsioonide abil just Kullo Lastegaleriisse, seega on tegu kohaspetsiifilise etendusega. Tervikliku loo huvides ühendatakse tants, akrobaatika ja teatraalsus.

Anu on lõpetanud 1997. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja - koreograafina, on õppinud TLÜ koreograaf-lavastaja magistriõppes. Töötanud Nõmme Kultuurikeskuses nüüdis, loov- ja kaasaegse tantsu ringi juhendajana. Õppinud Tartu Ülikoolis emotsionaalset intelligentsust. Õpetanud kaasaegset tantsu ETA-s, kehalist EKA-s ja kompositsiooni TLÜ-s. Töötanud tantsuõpetajate kutsekomisjonis TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Tegeleb üle 10 aasta hobikorras yantrajoogaga. Kunstnikuna vabakutseline.

Mihkel Lappmaa õpib Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri ja ehitab pille ja loob muusikat. Ta on aastaid tegelenud maadlusspordiga, ka treenerina.

 

© 2020 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus