ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

OMAtsirkuse etendus ''Kingitus''

Jõulud on erakordne olukord kollektiivseks pulbitsemiseks. Koos on nii vanad kui noored, nii võõrad kui omad, kõik teevad teineteisele kingitusi, nii tekib lõputu kingituste ahel.

Kollektiivne pulbitsemine on 20. sajandi prantsuse mõtleja Emile Durkheim mõiste, mis tähendab olukorda, kus inimesed tulevad kokku ja kommunikeeruvad nii mõttes kui ka teos. Sellest sünnib elekter, mis end kiiresti joovastusse viib.

Kui aga kinke saab liiga palju, siis tekib luksus ja pillamine. Sellises olukorras kulutatakse tohutult energiat sellele, millest ei ole mingit kasu. Just taolises olukorras nauditakse kunsti, vaatamata sellele, et kunstist ei ole kasu, on see vägagi nauditav.

Pildid etendusest

 

Etenduse kestvus: 60 minutit 

Etendused toimuvad 17., 18., 19. ja 21. detsembril kell 18.00

Pilet 8.- kehtib lastele ja täiskasvanutele, meestele ja naistele, pensionäridele ja õpilastele, emadele ja isadele, tädidele ja onduele ja kõikidele teistele toredatele inimestele. Etendusele ei pea piletit ostma inimesed vanuses kuni 2 eluaastat ning 80 aastased ja vanemad.

Etendus toimub aadressil Kopli 25, 2. korrusel OMAsaalis
Sellel aadressil asub suur 440m2 Eesti avaraim tsirkusesaal. 

Info: info@omatsirkus.ee või telefonil: 51 52 159 (Heidi Kann)

Tegijad

Lavastaja: Kaja Kann

Tsirkuseartistid:  Kristin Made, Kädi Metsoja, Kaur Kivilo, Johanna Terasmees, Heidi Kann, Maarja Tomingas, Stig Paju, Kaja Kann. 

OMAtsirkuse noored: Katariina Braun, Lisette Erm, Anette Kampus, Anton Kuusk, Annabel Tomingas, Kreete Tarmo, Markus Muide, Andra Ehrenbusch, Helga Ehrenbusch, Liis Maria Kaabel, Karl Ridaste, Helery Kuld, Edgar Vunsh, Kreete Mets, Emma Kutman, Eva Kutman, Mona Laanaru.

Tsirkuse trikkide tehnilised lahendused: Margus Terasmees, Roman Neso Laupmaa, Kaur Kivilo, Jimmy

Muusika: Ansambel TOOL, Album “Ænima” (Laulude sõnad võivad olla häirivad) 

Toetajad: Trikivabrik, Stunts, AkroKoda, Jimmy, Von Krahli Teater, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Spordi ja Noorsooamet

Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus 

OMAtsirkus

OMAtsirkus tegeleb tsirkusega. Just sellisega, nagu nemad ise tahavad ja oskavad. Olgu see siis kellegi jaoks uus või kellegi teise jaoks vana. Meie avastame maailma omade silmadega ja alati uuesti.

Trikk kui selline on meil küll jätkuvalt olulisel kohal, aga see ei pruugi enam olla asi iseeneses, pigem osake tervikust.  Sellise tsirkusega võib teha ja väljendada sisuliselt kõike, sh käsitleda inimeksistentsi paineid – miski pole võimatu. 

Belgia dramaturg Bauke Lievens on kaasaegse tsirkuse kohta öelnud järgmist, 1960ndatel, kui uus tsirkus tõusis jõuliselt esile, muutus tsirkus tänu narratiivi sisse toomisele teatriks, kus enam ei olnud tähtis triki tehniline sooritus vaid jutustatav lugu ise. Tänapäeval peame aru saama, et füüsiliste tegevustega nagu tsirkuse ja tantsuga ei ole võimalik väljendada tegelikkust, ei ole olemas illusiooni tekitamise tahet. Tsirkuse laval on tõeliselt võimalik kohtuda kehadega, siin ei ole neljandat seina, kõik, mis juhtub, juhtub reaalajas. Tegemist ei ole tõelise looga vaid tõelise teoga.

Tänud: Taavi, Kalle, Marion, Anni, Johanna, Marta, Amelie, Antonella, Susanne, Femke, Liubov, Gülnur ja kõik lapsevanemad, kelle toetuseta ei oleks üritus võimalik.

 

© 2020 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus