ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

etendused

Tsirkuselavastus "Tuhande silmaga jumal"

Lavastus on kogu perele ja paneb korraliku ja täiesti pöörase punkti 2020. aasta üllatustele.

Etendused toimuvad 4., 6., 12., 18., 20. detsembril 2020 kell 18.30 OMAsaalis (Kopli 25, II korrus)

Lisaetendus! 12. detsember kell 13.30

KLASSIDELE
4. detsember kell 13.00
18. detsember kell 13.00 - välja müüdud


Lavastaja: Sandra Z

Etendajad: Helga Ehrenbusch, Lisette Erm, Eva Kutman, Krõõt Arna, Markus Maripuu, Divia Thakur, Mari-Ann Teder, Anette Kampus, Mette Klaas, Allika Inkeri Moser, Ellinor Orgusaar, Margaret Vooglaid, Helery KuldRongkäik viib meid kohta, mis eksisteerib ainult meie peas. Reaalsus jääb kaugele maha, see meid üldse ei huvita. "Tuhande silmaga jumal" on teos, millel pole meie maailmaga mingit pistmist, selle kõik jätame ukse taha. Loogika on mõttetu, tule ja naudi sõitu!

Tsirkusežanritest saab nautida elektrilist hiina masti, valssi saksa rattal, hullumist õhukangal ja lendlevaid trapetsi duosid.


Helilooja: Sander Saarmets
Valguskujundaja: Rommi Ruttas
Kostüümikunstnik: Moonika Lausvee
Liikumisjuht: Heidi Kann
Projektijuht: Eila Poom
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Tehniline tugi: Taavo Tiko

Koostööpartnerid: Akrobaatika Kool, KULKA, Trikivabrik OÜ, OÜ Jimmy,
OÜ Trumm, OÜ AkroKoda

Täname: Kert Ridaste, Saana Leppänen, Margus Terasmees, Kaja Kann, Kristin Made, Reino Aedmäe ja Kaupo Pilder

Piletid müügil Piletilevis
Tellimused gruppidele: heidi@omatsirkus.ee

Fotod OMAtsirkuse Facebookis (autor Svetlana Kazakova)

---

Sandra Z on vabakutseline koreograaf, lavastaja ja performer. Ta on loonud muusikale ja etendusi. Õppinud Balti Filmi ja Meediakoolis filmirežiid ning Dartington College'is digitaalset meediat ja koreograafiat. Tegutseb ka muusikuna QueeNNaive'i nime all.

Sander Saarmets on helilooja, helikujundaja ja elektronmuusik. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika eriala ja rahvusvahelise magistriprogrammi CoPeCo. Lisaks valdavalt elektroonilisele omaloomingule, (Muschraum, V4RI ) on ta kirjutanud muusikat ja loonud helimaastikke ka filmidele (sh Jaan Tootseni "Uus Maailm" ja "Igapäevaelu müstika" ning Ella Raideli "BERG"), tantsulavastustele ja näitustele.

Rommi Ruttas on vabakutseline valgus- ja videokunstnik. Ta on teinud kujundusi üle Eesti erinevates teatrites, kultuurimajades ja ka väliüritustel. Kujundanud mitmesuguseid erinevaid lavastusi, alates klassikalisest draamast ja tantsust ning lõpetades eksperimentaalsete performance'itega, moeürituste ja kontsertidega.

Moonika Lausvee on kostümeerija ja inspitsient. Ta lõpetanud Tallinna Teeninduskooli rätsepa ja konstruktor-modelleerija erialal. Töötanud Muusikaliteatris, Vanalinnastuudios, Teatris NO99, Rakvere Teatris ja Viimsi Harrastusteatris.

OMAtsirkus alustas tegevust kakskümmend aastat tagasi Kanuti Gildi SAALis. Alates 2011. aastast tegutsetakse oma saalis aadressil Kopli 25. Traditsiooniliselt luuakse üle aasta detsembris uus kaasaegse tsirkuse lavastus, mida mängitakse OMAsaalis. Lavastajateks on olnud Saša Pepeljajev, Kädi Metsoja, Kaja Kann, Mart Kangro, Anu Vask, Alissa Šnaider, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Johanna Sooba ja Anni Veskimäe.

TsirkuseRing 2020

/uploads/13/21/1321bc01e5a658692cd72873443e6710/thumb-tsirkusering2020_plakat_A2_kirjadega.png
Neljapäev 13. august
16.00 esinevad OMAtsirkuse noored artistid (õhuakro, diabolo, hularõngas, akrohüpped ja teised ägedad numbrid)
17.00 tsirkusejämm (vaba saal)

Reede 14. august
11.00 tsirkuse workshop OMAtsirkuse noortelt algajatele
16.00 esinevad algajate workshopis osalejad
16.30 tsirkuse workshop OMAtsirkuse noortelt


Peame piirama TsirkuseRingil osalejate arvu.
Registreerumiseks palun kirjuta info@omatsirkus.ee ja oota kinnitust, et oled osalejaks arvestatud.

Üritus on tasuta.Korraldaja:
MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus
info@omatsirkus.ee, kontakttelefon: 5237030

"Luba, et lendad!"

NOVEMBER 2019

1.november kell 18.00 festival NAKS
10., 15., 24. November kell 18.00

Klassidele 1. ja 15. November kell 13.00 - info ja broneerimine info@omatsirkus.ee


OMAsaalis (Kopli 25, 2. korrus)Tsirkuselavastus "Luba, et lendad!"
Inimene võib joosta, üles hüpata ja teha õhus täisringi - seda kutsume saltoks. Inimene võib kiirendada, startida ja teha mööda ekvaatorit täisringi ümber gloobuse - seda kutsume lennureisiks ümber gloobuse. Mõlemad liikumised on piiride testimiseks huvitavad. Kõik teavad, et Amelia Mary Earhart oli lennunduspioneer, esimene naislendur, kes lendas üksi üle Atlandi Ookeani ja püstitas palju rekordeid. Aga väga vähesed teavad fakti, et Amelia oli lind. Kui tema Lockheed Model 10 Electra kadus keset Vaikset Ookeani Howlandi saare lähedal, vabanes tema reeglite, harjumuste ja igapäeva gravitatsiooni puur ja lind-Amelia alustas oma lõputut lendu, mis oli täis rõõmu laia avaruse ja vabalt lendamise helguse vastu. Võlu tema elu, karjääri, kadumise ja maagilise metamorfoosi vastu on põhjaks lavastusele "Luba, et lendad!".

OMAtsirkuse noored on näidanud väga head tsirkusetehnilist taset ja lummanud oma kehakeele ja meisterlikkusega lavalaudadel publikut juba aastaid. Koostöö rahvusvaheliselt tunnustatud lavastajaga lubab aga täiesti uut sümbioosi kaasaegse tsirkuse ja tipptasemel teatrikunsti vahel.

Lavastaja Sasha Pepeljajev
Peale keemiaõpinguid Moskva Ülikoolis veetis Sasha aega ennast leides. Dramaatiliste muutustega Nõukogude Liidus muutusid ka tema otsingud. Tantsukompanii Kinetic Theatre loomisega defineeriti Venemaa kaasaegne tants ning kuidas see on seotud füüsilise maailma, jõudude ja energiatega. Alates 1998 aastast õpetab ja teeb töötubasid Sasha intensiivselt üle maailma. Ta on saanud oma tantsulavastuste eest mitmeid auhindu nii Venemaal, Eestis, Prantsusmaal kui ka USA-s. Viimane neist 2016 aastal - "Kuldne Mask" Venemaalt, kaasaegse tantsu lavastuse "Cafe Idiot" eest. Sasha Pepeljajev on Eestis tegev olnud viimased 15 aastat, tehes koostööd Vene Draamateatri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, Von Krahli Teatriga, Kanuti Gildi SAALiga, Vanemuise teatriga ning Viljandi Kultuuriakadeemiaga.


Lavastaja: Sasha Pepeljajev
Laval: OMAtsirkuse 11 noort artisti vanuses 12 kuni 22 eluaastat
Muusikud/heliloojad: Villem Rootalu, Lee Taul/Maris Pihlap - etenduses kõlab originaallooming
Kunstnik: Taavo Tiko
Liikumisjuht: Kädi Metsoja - tsirkuse ja akrobaatilised elemendid
Videokunstnik: Lars Schmidt
Tehniline direktor: Kaur Kivilo/Kädi Metsoja
Kostüümikunstnikud: Marta Moorats, Kristin Made
Produtsent: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus

Koostööpartnerid: OMAtsirkus, Akrobaatika Kool, Trikivabrik OÜ, KULKA, OÜ Jimmy, Trumm OÜ, Stunts OÜ


Reklaamvideo

Pildigalerii

Artikkel ERR'is

Sportakrobaatika võistluste finaal-esinemine "Acro Challenge"

Eesti parimad akrobaadid, kelle karmiks kohtunikuks võid olla just sina, juhuslik möödakõndija, esitavad üksteisele väljakutse vabas õhus.

Akrobaatika Kool korraldab iga aasta sportakrobaatika võistlusi, kus selguvad parimad akrobaadid erinevates vanuseklassides ja kategooriates. Juba kahel korral eelnevatel aastatel on Akrobaatika Kool võtnud eesmärgiks traditsioonilistest piiridest üle astuda ja võistlused hallist treeningsaalist uude keskkonda viia. Proovida, mis saab ühest spordivõistlusest, kui publikuks ei ole 200 lapsevanemat ja spordihuvilist vaid iga juhuslik möödakõndija, tegevus toimub vabas õhus ja kohtunike hindamisest on tehtud etteaste. Miks mitte üllatada ühiskonda noorte akrobaatidega 14x14 meetrilisel spordiplatsil keset Tallinna Vanalinna, kinnitades, et kõik on võimalik ja sporti saab teha, ükskõik millist, ükskõik kus. Vanalinnas tuleb esitamisele sportakrobaatika 1. Eesti Meistrivõistluste finaal. Võistlusse astuvad sportlased Eesti akrobaatikaklubidest PartnerAkro, Tirel, Piruett ja Akrobaatika Kool.


3. juuni algusega kell 12.00

Harju tänava nõlval (Uisuplats)
Korraldab: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Toetavad: Tallinna Vanalinna Päevad, Tallinna Kesklinna Valitsus, Akrobaatika Kool, Eesti Võimlemisliit, OÜ Jimmy, OÜ Trumm, Trikivabrik, Lilleäri Kastekann

Akrobaatiline tsirkuselavastus "Mina! Mina! Mina!"

Kui palju tähendab üks inimene?
Kuidas näidata kahe meetri kõrgust saltot, kui sa ei oska nii kõrgele hüpata?
Kuidas kõik vussid saavad maanduda kätesse, kui samal ajal keegi kolmas kuskil maas teeb seda liigutust?

Kuidas olla sina, kui on kamp inimesi, kes kõik on “mina, mina, mina…”?
Kuidas olla sina, kui on kamp inimesi, kes kõik on nagu mina?
Kuidas vaadata tsirkust, kui sa ei oska?Et üks inimene saaks kõrgemale tõusta ja edasi liikuda, peab see toimuma kellegi teise arvelt, kellegi teise abiga või hoopis sõbralikus koostöös. Laval on 13 noort artisti, 13 "mina", kes tõusevad maast, partneri õlgadelt, trapetsi pulkadelt ja kanga sõlmedelt, teistest kõrgemale, jõudes kiiremini, tahtes paremini ja saades kaugemale. Kes alguses lennutatakse kahekordse saltoga lae alla on järgmisel hetkel akrobaatilise püramiidi kõige alumiseks astmeks. 13 "mina" annavad kõrgetasemelistele akrobaatika trikkidele ootamatu kerguse, töötades koos ühtse masinana, sealjuures unustamata kui oluline on selle kõige juures see üks lüli, see üks "mina".


Lisaetendused:
19. aprill kell 18.30
21. aprill kell 17.00
22. aprill kell 17.00

Klassidele pakume:
20. aprill kell 11.00 ja 13.00 (broneerimine info@omatsirkus.ee)

OMAsaalis (Kopli 25, Tallinn)


Kestvus: 45'
Lavastus: Kädi Metsoja, Kristin Made
Laval OMAtsirkuse artistid: Helery Kuld, Caroline Kruberg, Anette Kampus, Eva Kutman, Matthias Kann, Emma Kutman, Lisette Erm, Katariina Braun, Kirke Arukaevu, Sofia Viikant, Olivia Viikant, Sirelin Mihkelson, Annabel Tomingas
Muusika: Sonar Pulsar
Tehniline teostus: Taavo Tiko, Kaur Kivilo, Margus Terasmees
Produtsent: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Koostööpartnerid/toetajad: Akrobaatika Kool, Trikivabrik OÜ, KULKA, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, OÜ Jimmy, Trumm OÜ, Stunts OÜ
Täname: Kalle Tikas, Mart Kangro, Ingrid Ruudi, Revo Koplus

Pilet: 8€ Piletilevist ja kohapealt

Reklaamklippi vaata siit!

 

TsirkuseRing 2018

OMAtsirkus tähistab Ülemaailmset Tsirkusepäeva TsirkuseRingiga. TsirkuseRing on kõikide Eesti tsirkuse harrastajate suur pidupäev!

14. aprill

OMAsaal (Kopli 25A, Tallinn)

Pilet: 1€

13.00 - I numbrikontsert
(numbrikontsertile järgneb 30min vaba saal)
19.00 - II numbrikontsert
(numbrikontsertile järgneb 30min vaba saal)
 

TsirkuseRingis näitavad oma oskusi kõik tsirkuse harrastajad nii PatrtnerAkrost, OMAtsirkusest kui ka Akrobaatika Koolist. Väiksed artistid tulevad Keilast, Viimsist, Sauelt, Miidurannast, Koplist, Kalamajast, Mustamäelt või mujalt Tallinnast.
Kõige pisem esineja on 1,5-aastane ja kõige vanem 50-aastane, kuid see, mis seob kõiki osalejaid ja korraldajaid, on suur armastus tsirkuse vastu!


Korraldab: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Toetavad: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital

Tantsu- ja tsirkuseetendus "moiste"

Mis kord välja liigutatud, seda tagasi võtta ei saa!

Lavastaja: Kädi Metsoja
Helikujundus: Lars Schmidt
Stiil ja MUAH, lavakujundus: Alissa Šnaider
Graafiline disain: Kristin Made
Dramaturg: Kaja Kann
Tehnilised trikid: Margus Terasmees
Laval: Edgar Vunsh, Markus Muide, Kreete Tarmo, Liis Maria Kaabel, Marta Vunsh
Etenduse kestvus: 50 minutit
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus


Esietendused: 12. ja 13. mai kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis

Lisaetendus: 4. juuni kell 15.00 Tallinna Vanalinna Päevade raames Kanuti Gildi SAALis

Koostööpartnerid: OMAtsirkus, Kanuti Gildi SAAL, Tallinna Vanalinna Päevad
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, AkroKoda, Trikivabrik

RELAAMKLIPP
 
Ruum on Kanuti Gildi SAALi "Valge Box", valgus "Whitewash" ja kostüümid "Casual Grey". Žanrimääratlus on kõige üldisemalt etenduskunst, seejärel tantsulavastus, siis tsirkuse lavastus ja alles siis kujutav kunst.
Laval on 5 artisti, kelle tantsu- ja tsirkusetehniline tase on valitud tehnika raames perfektne - on kaanonit, sünkrooni, jadasid, pause ja palju muud. Tegeletakse ühtsuse ja lihtsusega, tervik moodustub unisoonis, kus viis erinevat keha teevad sama asja, kuid erinevas tämbris või helistikus.

Artistid on osad tervikust. Seal on mitu kätt, mõned jalad, küünarnukk. Liigutus või liikumatus muudab olemise tervikuks ja üheks samal ajal. Tervikuks, kus kõik üksikud on ühinenud, kas asendi või suhte kaudu. Kui iga üksik taas eraldada, siis ruumis jääb nende vahele tühimik, kuid ajalises kontekstis püsib nende vaheline asend ehk nad on siiski kõik korraga tajutavad.

Pannes lavastus lineaarsele joonele saab väita, et see kõik on liiga lühike või liiga pikk. Lavastaja seda aga ei tee. "moiste" on tervik.
 

Kogu meeskond on välja kasvanud OMAtsirkuse koolist või olnud sellega seotud. Kristin Made tegeleb graafilise disainiga, Kädi Metsoja koreograafia ja lavastamisega, Lars Schmidt muusika, heli ja lauluga, Kaja Kann on dramaturg, Margus Terasmees loob tehnilisi illusioone ja Alissa Šnaider, kes igapäevaselt tegeleb imago konsultatsiooniga, proovib seekord kätt kostüümikunstnikuna.

Kädi Metsoja on lõpetanud OMAtsirkuse kooli, lavastanud tsirkuseetenduse "OMAmoodi" ning olnud koreograaf kohaspetsiifilisele lavastusele "Ära Ussi Ära tapa", Kaja Kannu soolo etendusele "Be Real My Dear" ja Mart Kangro tõsielushowle "Final Countdown". Tantsijana ja tsirkuseartistina osalenud paljudes lavastustes, millega on erinevatel festivalidel esinetud Riias, Berliinis, Kellenhusenis, Vormsis, Viimsis, Rakveres, Viljandis, New Yorgis ja San Diegos. Kädil ei ole illusioonide tekitamise tahet. Tsirkuse laval on tõeliselt võimalik kohtuda kehadega, sest seal ei ole neljandat seina. Kõik, mis juhtub, juhtub reaalajas. Kädi ei tegele laval tõelise looga vaid tõelise teoga.
 

TsirkuseRing 2017

OMAtsirkus tähistab Ülemaailmset Tsirkusepäeva "TsirkuseRingiga"

TsirkuseRing on kõikide Eesti tsirkuse harrastajate suur pidupäev!

29. ja 30. aprill

12.00 - 13.30 numbrikontsert

14.00 - 16.00 õpitoad alustajatele ja edasijõudnutele

OMAsaal (Kopli 25A, Tallinn)

Pilet: 1€
TsirkuseRingis näitavad oma oskusi kõik tsirkuse harrastajad nii PatrtnerAkrost, OMAtsirkusest kui ka Akrobaatika Koolist. Väiksed artistid tulevad Keilast, Viimsist, Sauelt, Miidurannast, Koplist, Kalamajast, Mustamäelt või mujalt Tallinnast.
Kõige pisem esineja on 1,5-aastane ja kõige vanem 50-aastane, kuid see, mis seob kõiki osalejaid ja korraldajaid, on suur armastus tsirkuse vastu!


29. aprillil kell 12.00-13.30 esinevad: OMAtsirkuse grupid Kaalium, Tsirkoonium, Alumiinium, Antiik, Indium, Heelium, Plii, Väikese Päikese väga noored tegelased ning Kalamaja ja Westholmi tsirkuseartistid, külalisena ka PartnerAkro artistid Keilast.

OMAsaal (Kopli 25, Tallinn)
Pilet: 1€

14.00-16.00 õpitoad nii alustajatele (14.00-15.00) kui ka edasjõudnutele (15.00-16.00) - õhuaakrobaatika kangastel ja trapetsitel, akrobaatilised hüpped trampetil ja trampoliinil, tasakaalukunst ning žongleerimine nii rõngaste kui ka kurikatega


30. aprillil kell 12.00-13.30 esinevad: OMAtsirkuse grupid Nikkel, Hapnik, Kloor, Roodium, Alumiinium, Tsirkoonium, Neoon ja pühapäevane harrastajate grupp, kus vanem teeb tsirkust koos lapsega. Veel on oodata külalisi PartnerAkrost, Keilast.

OMAsaal (Kopli 25, Tallinn)
Pilet: 1€

14.00-16.00 õpitoad nii alustajatele (14.00-15.00) kui ka edasjõudnutele (15.00-16.00) - õhuaakrobaatika kangastel ja trapetsitel, akrobaatilised hüpped trampetil ja trampoliinil, tasakaalukunst ning žongleerimine nii rõngaste kui ka kurikatega
 


Korraldab: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Toetavad: Kultuuriministeerium MINA KA!, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital

 

 

''Veel üks kingitus''

OMAtsirkuse jõuluetendus "Veel üks kingitus"

See ei ole tõeline lugu vaid tõeline tegu!
Jõulud on erakordne olukord kollektiivseks pulbitsemiseks. Tsirkusetegevus käib küll laval uhkeldava kingituse ümber (ja sees), ent mitte selle nimel. Pjedestaalil on inimene ise, pole kammitsevat hierarhiat ega inimeste vahelisi bärjääre. Laval kohtuvad eri põlvkonnad, nad toimetavad koos, et mängida reaalsuse ja trikitamise õhkõrnal piiril. Mängu on võetud ka üherattalised, et mõjuda nostalgilise põikena klassikalisse tsirkusetraditsiooni.

Lavastaja: Kaja Kann
Tsirkuseartistid: Kristin Made, Johanna Terasmees, Kädi Metsoja, Anni Veskimäe ja OMAtsirkuse Tsirkooniumi ja Alumiiniumi rühmad
Akrobaatika: Heidi Kann
Stunts: Margus Terasmees, Roman Neso Laupmaa
Lavakujundus: Jimmy
Graafiline disain: Kristin Made
Kostüümide õmbleja: Anni Veskimäe
Etendus kestab 50 minutit
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus

Etendused: 17., 18., 19., 21. detsember kell 18.00

Piletid Piletilevis 3/5 EUR
Piletid kohapeal 3/5 EUR (perepilet 10 EUR)
 

ERIPAKKUMINE FIRMADELE 

Pildid 

 

Spektaakel "Final Countdown"

19. november kell 18.00

Lavastaja: Mart Kangro

Kultuurikatlas, Põhja pst 27 A

REKLAAMKLIPP Spektaakel Final Countdown


Viis reeglit, mille vastu ei tohi eksida.
Neli näidet, kuidas adekvaatselt reageerida.
Kolm tunnust, mis paljastavad vale.
Kaks põhjust, miks mitte kaotada lootust.
Üks pilk, mis muutis kõik.

Final Countdown on tõsielushow elementidega lavastus, kus õhtu lõpuks selgub parim. Kuid kuidas mõista, mis on hea? Milles seisneb vahe, kui vahet ei ole, või milles peitub vaatemäng, kui efekti ei ole?

Mõõtmise akt mõjutab mõõtmise tulemust.
Sama moodi kui parlamendis võimendades eriarvamusi ja otsides konsensust, võtab Final Countdown luubi alla väärtustamise protsessi.

Laval on parimatest parimad artistid, silmipimestav vaatemäng, higi, pisarad ja ülevad emotsioonid.
Võitja on vaataja silmades.

Lavastus: Mart Kangro
Video: Minna Hint, Taavi Varm
Üles astuvad: Mari Abel, Raho Aadla, Kreete Tarmo, Helery Kuld, Heleri Tinno, Kadri Ridaste, Johanna Terasmees, Kristin Made, Anni Veskimäe, Kädi Metsoja, Kaja Kann, Toivo Peegel, Margus Terasmees, Heidi Kann, OMAtsirkuse õhuakrobaadid ja teised osalejad Soomest, Saksamaalt, Venemaalt, Poolast ja Leedust.

Toetajad ja koostööpartnerid: Kultuurikatel, Vaba Lava, Trikivabrik, Kanuti Gildi SAAL, KangaDzungel, Kultuurkapital, Tallinna linn

Kavaleht

Intervjuu lavastaja Mart Kangroga

PILDID (Autor: Alissa Šnaider)

''Kas Kass''

Noored tsirkuseartistid tegelevad peidetud kassiloomuse otsimisega endi seest. Läbi akrobaatika, teatri - ja tantsukeele räägime me kõutsidest kui imepärastest olenditest, kelle liikumisviis on ülimalt inspireeriv, kelle tegutsemine salapärasusega arusaamatusi tekitab ning kelle hüplevad meeleolud on värvikad ja kehaliselt märgatavad. Me märkame, et oleme sarnased.
 
Lavastaja: Anu Vask 
Muusika: Mihkel Lappmaa 
Artistid: OMAtsirkuse noored

 

"OMAmoodi 23.12"

Lavastus vaatleb tänavat ja seal toimetavaid inimesi, kellel on läinud viletsalt, kes ei ole tahtnud või suutnud olla osa tänapäeva edukultusest. OMAtsirkusel on tsirkusetrikk jätkuvalt olemas, aga see ei pruugi enam olla asi iseeneses, pigem osake tervikust. Sellise tsirkusega võib teha ja väljendada sisuliselt kõike, sealhulgas käsitleda inimeseks olemise rõõmu ja valu - miski pole võimatu.

See on lugu sõprusest, headusest ja hoolimisest. Oskusest kokku hoida ja üksteist märgata. Kogu lugu rullub vaatajate ees lahti fantastilise tsirkuseetendusena!

Lavastaja: Kädi Metsoja
Kunstnik: Anni Varm
Artistid: OMAtsirkuse noored

 

Rohkem infot
Intervjuu lavastaja Kädiga Vikerraadios
Pildid 

"Töö Teisega"

Mentorid ja dramaturgid Kaja Kann ja Alissa Šnaider on teinud OMAtsirkuse noortega pool aastat tööd. Idee sai alguse soovist anda noortele tsirkuseartistidele võimalust tegeleda oma isiklike mõtetega. Kõige pealt käisid noored välja oma mõtted, seejärel otsiti neile tuge väljaspoolt kunstniku ennast, siis hakkasid esialgsed mõtted veidi moonduma. Pärast kolme kuud tööd vaatasime ühiselt valminud tööd üle. Mõtted olid, vormi oli aga tsirkust ei olnud. Viimased kolm kuud oleme tegelenud tsirkuse etenduste loomimisega, nii, et mõte ei kaoks vaid hoopis läheks täpsemaks.

  

Minifestival "Lack of Art"

Mis teeb artistist artisti ja kunstnikust kunstniku? Kas kunstnik saab olla korraga kunstnik ja artist või vastupidi? Kas ühel on midagi rohkem, kui teisel?Rohkem infot: http://lack-of-art.weebly.com/

"Knacktune"

''Knacktune'' on tsirkuseartistide ja muusikute kokkumängust loodud põnev kompositsiooniline tervik. Helist saab trikile sõnadeta kommentaar - kaasaelaja. Kurikatest saavad võrdväärsed partnerid löökpillidele.

Lavastaja: Kaja Kann
Artistid: OMAtsirkuse nooredRohkem infot

Pildid
Video proovist
Video etendusest

''Pilet kuskile''

Lavastus võtab vaataja kaasa vahvale seiklusele, toetudes noorte tsirkuseartistide võimekusele ja oskustele turnimises, pallide loopimises, üksteise üles tõstmises, trapetsil rippumises, kangas keerutamises ning õhku tõusmises. Head reisi!

Lavastus: Helen Reitsnik, Tiina Mölder
Muusika: Einar Lints
Artistid: OMAtsirkuse nooredRohkem infot

Pildid
Video

 

''HIGH BLING''

''HIGH BLING'' on show täis sära, nalja, draamat, tsirkust ja tantsu. See on pidu! Ei ole lava, ei ole poodiumit vaatajatele. On ainult toolid ja lauad ja avatud baar. Muusika mängib ja pidu on publiku enda teha. Ootamatult imbuvad publiku sekka artistid, kellede glamuuri ja sära taga on peidus intriigid, hingevalu ja sügav armastus.

Artistid: Johanna Terasmees, Anni Veskimäe, Merit Ridaste, Jakobe Geens, Kristin Made, Kert RidasteVideo 


"Cirque de Maison"

"Cirque de Maison" on grupi esimene avalik etendus, milles saavad kindlasti ka vaatajad kaasa lüüa. Etenduses on kodu, on köök, on magamistuba, on inimesed, kes elavad oma kodus justkui tavapärast elu, kuid kõik on natuke valesti, natuke viltu, natuke tagurpidi, natuke nagu Pipi Pikksuka raamatus.

Artistid: OMAtsirkuse grupp ANTIIKRohkem infot

''Kehidupan hutan''

Lavastuses näidatakse erinevaid tsirkuse alasid ja inimesi, kes leiavad oma väljundi läbi tsirkuse ning panevad proovile oma võimed. Lavastuses ei ole professionaalseid artiste. Etendusse on kaasatud kõik OMAtsirkuse väikesed ja suured kasvandikud, kes annavad etenduse sisu edasi läbi lõbusate ja huvitavate tegevuste. Etendus viib vaatajad džunglisse, kus kohtutakse ilusate lindude, värviliste putukate ja karvaste ämblikutega. Kuid kas kõik on ikka alati nii ilus? 
 
Lavastajad: Johanna Sooba, Anni Veskimäe
Treenerid: Kristin Made, Johanna Terasmees
Artistid: OMAtsirkuse lapsed ja täiskasvanud

 
 

''Dr.Acula''

''Dr. Acula'' on kujutlusvõimet ergutav kogemus, mis ühendab tantsu, füüsilist teatrit, elus muusikat  ja tsirkust,  pakkudes maagiat ja üle mõistuse rabavaid trikke. 
Graaf, keda mängib Kert Ridaste, on tegelikult õrn ja südamlik vampiir. Ta hoiab oma saladused erilise kohvri sees, mille võti on väga hoolikalt peidetud.
Vaatajad viiakse kummalisse maailma, et uskuda võimatut - uskuda tsirkuseimet, mis haarab sind kaasa ja panem unustama argipäeva.

Idee, lavastus, koreograafia: Alissa Šnaider
Artistid: OMAtsirkuse nooredRohkem infot

Pildid (Autor: Margus Terasmees)
Pildid (Autor: Martin Ahven) 

Open Tallinn

Mart Kangro lavastatud etendus-võistlused Open Tallinn on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist. Etendust esitatakse vaid üks kord Kalevi Spordihallis.Lavastaja ise kutsub etendust reality showks, kuna lavale tulevad inimesed, kes ei ole professionaalsed näitlejad ega tantsijad. Nad teevad endale harjumuspärast tegevust ja lavastaja paigutab need tegevused teatri konteksti.
Open Tallinn paigutab sündmused konteksti, kus nad tavapäraselt aset ei leia.

Toetajad: SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Spordi ja Noorsooamet, Kanuti Gildi SAAL, Avision, Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius.

Eraisikutest toetajad: Andres Müürsepp, Henri Ploom, Heiti Raag, Eero Lass, Eve Sooba, Hardi Kampus, Andres Varustin, Üllar Metsküla, Martin Kõdar, Heidi Puhm, Merle Peipsi, Kadri Ridaste, Jaanus Kuld, Sigrid Neerot, Mare Leetsar, Kristel Kiik, Karolina Kurg, Ninel Sild, Piret Soodla, Natalja Kumar, Toomas Alle.

Artikkel Postimehes

''Piraadid''

Laevatsirkus "Piraadid" on lavastus kogu perele.

Tegemist on lihtsa muinasjutuga.
On laev ja on inimesed, kes reisivad mööda maailma veeteed pidi. Nad peatuvad sadamas. Laevas toimub tants ja trall. Joomine ja söömine. Magamine ja vigurdamine.
Maapeal elavad printsessid.

Lavastus ja tehniline teostus: Margus Terasmees ja Kaja Kann
Artistid: OMAtsirkuse noored

 

''Circle''

Hula rõngas ajab artisti taga, kurikad panevad zonglööride käest plehku, akrobaadid toituvad oma nooruspõlve mälestustest ja õhuakrobaadid ei tee enam maal ja taeval vahet.

Lavastaja: Kaja Kann
Artistid: OMAtsirkuse noored 


 
Rohkem infot

Reklaamklipp
Klipp etendusest - kurikanumber
Klipp etendusest - stoikanumber
Pildid
Pildid etendusest Liepajas

"TSIRKUS - see on imelihtne!"

See on meie etendus, mida me tahame väga ja väga mängida veel. Oleme seda mänginud juba 22 korda, aga kuna tegemist on improvisatsioonilise etendusega, siis ei hakka kunagi meil igav. Publikul samuti mitte.Rohkem infot

Pildid
Video etendusest New Yorgis

''Uneskõndijad''

See oli meie esimene ja kõige parem etendus. Sellega me oleme reisinud Saksamaal ja Lätis. Sellega me oleme osalenud Eesti Teatrifestivalil DRAAMA ja võitnud palju auhindu. Kahjuks me enam seda etendust ei mängi.

 

© 2021 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus