ENG | RUS | EST   Avaleht > OMAtsirkus > etendused

OMAtsirkuse etendus "Knacktune"

''Knacktune'' on tsirkuseartsitide ja muusikute kokkumängust loodud põnev kompositsiooniline tervik. Helist saab trikile sõnadeta kommentaar - kaasaelaja. Muusika ja tsirkuseartistid ronivad kaardinaid pidi lae alla ja langevad sealt tagurpidi helisevate saltodena alla. Kurikatest saavad võrdväärsed partnerid löökpillidele. Häälekunstnikuna kasutab Eleonora Tikas muusika loomisel väga erinevaid hääletehnkaid. Mõni hääl on lihtne häälutus, mõni aga on oma tekitamise spetsiifikalt sama keeruline kui tsirkusenumber.

Fellbachi "Euroopa Suve Kultuuride Festival" on multidistsiplinaarne festival, kuhu alati kutsutakse kaks külalisriiki esitama oma kunsti ja kultuuri. Eesmärgiks on pakkuda laiemale publikule kvaliteetseid kultuurisündmusi ja seeläbi soodustada Euroopa intergratsiooni. Selle aastasel festivalil on Eestis esindamas ka OMAtsirkus.

Eleonora Tikas on muusik ja häälekunstnik. Oma häält rakendab ta peamiselt eksperimentaalse ja improvisatsioonilise muusika valdkonnas ja soolo- ja koostööprojektides. 2012 aasta oktoobris lavastas ta oma esimese etenduse “Kõrv, heli ja hark puu otsas”, kus katsetas erinevate hääletehnikatega.
 
Kalle Tikas on muusik, kes komponeerib performansi ja teatri kontekstis, näiteks trupile ZUGA ühendatud tantsijad ning bändidele nagu Estonian Guitar Octet (EGO), Estonian Bad Dream Big Band või Beggars Farm. Tema muusikat on avaldatud erinevatel helikandjatel, nagu näiteks Beggars Farmi Klob (2009) või EGO Hostages Incidents (2010).
 
Allan Prooso on löökriistadel mänginud viimased 13 aastat, osaledes erinevates alternatiivse loomuga projektides (Phlox, Romb, Trans Germaanium Express j.t).

OMAtsirkuse artistid: Kreete, Kaur, Matthias, Polina, Helery, Annabel, Andra, Helga, Emma
 
Kostüüm: Anni Varm

Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, OÜ Akrokoda

Vaata pilte siit!
Vaata veel videosid siit ja siit!© 2020 MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus